Stephen Hawking'in babası tıpla ilgilenmesini istemesine karşın, o daha çok matematiği seviyordu.   Okulunda matematik bölümü mevcut değildi. Bu yüzden fizik okumaya  Üç yıl sonra doğa bilimlerin- de onur madalyası aldı.  Evrenbilim- kozmoloji üzerine çalışmak üzere Cambridge'ye  gitti. Astronomi Enstitüsünden ayrıldıktan sonra uygulamalı matematik ve kuramsal fizik bölümüne geçti.  1979 'dan sonra Matematik bölümünde profesör oldu.

     Hawking, evrenin temel prensipleri üzerine çalıştı.  Einstein'ın Uzay ve Zamanı kapsayan Genel Görelilik Kuramının Big Bang'le başlayıp kara deliklerle sonlandığını gösterdi. Bu sonuç Kuantum mekaniği ile Genel Görelilik Kuramı'nın birleştirilmesi gerektiğini ortaya koyuyordu. Bu yirminci yüzyılın ikinci yarısının en büyük buluşlarından biriydi. Bu birleşmenin bir sonucunda karadeliklerin aslında tamamen kara olmadığını, fakat radyasyon yayıp buharlaştıklarını ve görünmez olduklarını ortaya koyuyordu. Diğer bir sonuç da evrenin bir sonu ve sınırı olmadığıydı. Bu da evrenin başlangıcının tamamen bilimsel kurallar çerçevesinde meydana geldiği anlamına geliyordu. 

   Kuantum fiziği ve kara deliklerle ilgili iddialarıyla, bugün yaşayan bilim adamları arasında dünyada en çok tanınan isimdir. Kitapları, 40 dile çevrildi.Evrenle ilgili teorik bilgilerini popüler hale getirmek için  uygulamalı matematik ve teorik fizik laboratuarını geliştirecek kadar da sattı.   Hawking, Einstein’dan bu yana dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak kabul edilmektedir. 12 onur derecesi almıştır.

Kısa Kısa...

Zürafa Takım Yıldızı      Kutup Yıldızı'ndan, Kahraman ve Arabacı Takımyıldızları'na kadar geniş bir bölge kapsar ve hiç batmaz.
M93 Açık Küme
Oldukça küçük ancak parlak bir açık kümedir.
22 yay dakikası çaplı alan içine saçılmış 80 üyesi vardır.3600 ışık yılı uzaklıkta olup en parlak yıldızı B9 tayf türünden mavi dev yıldızdır. Yaşı kabaca 100 milyon yıl tahmin edilmektedir.
Uzaydan güneş tutulması  Güneş tutulmasının Ay'ın Güneş  ile Dünya'nın arasına girmesidir ancak, güneş tutulması büyük bir gölgedir. 5 dakikalık bir periyot içinde NASA'nın Aqua uydusu tarafından kutup bölgesi üzerinde çekilen fotoğrafı görülüyor.
 Devamı için tıklayınız >>
   En iyi çözünürlük 1028 x 768 dir.