IQ
  |Ana Sayfa|   www.fencebilim.com                          Bilimsel Haberler - Egitim - Teknoloji -  Bulus  - Fizik - Kimya - Biyoloji - icat - Sanat
  Hangi Kan Grubunun IQ Seviyesi Daha Yüksek?
 

Bilim insanları, kan grubunun kişinin hastalık risklerini belirleyen önemli bir faktör olduğunu ifade ediyor. Araştırmalar A grubunda kanser, 0 grubunda ülser, B ve AB gruplarında daha çok ishal görüldüğünü ifade edilmektedir.

Bazı şirketler kan grubuna bakarak eleman seçerken, bazı kan grubu kana sahip kişilerin diğer gruplara oranla daha içe kapanık olduğunu gösteriyor Yapılan araştırmalar kan gruplarının, kişinin karakterini ve hastalık risklerini belirleyen bir faktör olduğunu gösteriyor.


 
 

 

 
 

Bilinen 8 kan grubu olduğunu ifade eden Memorial Şişli Hastanesi Klinik Laboratuvarlar Koordinatörü Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Kenan Keskin, kan gruplarının yüzde 40a yakınının A, yüzde 30a yakınının da B grubu olduğunu söylüyor. Keskin “Rh (-) kan grupları yüzde 1213 civarında. Bunlar arasında A Rh (-) kan grubuna sahip olma oranı yüzde 5, AB Rh (-) kan grubu ise yüzde 1. 0 grubu Rh (-) kan grubuna sahip kişilerin nüfusa oranı ise yüzde 3 4” diyor.


A GRUBUNUN IQ SEVİYESİ DAHA YÜKSEK
Kan grupları ile ilgili yapılan araştırmada; A grubunun alt grubu olan A2 de IQ nun daha yüksek olduğu, genele bakıldığında da A grubu kana sahip kişilerin IQ ları içinde aynı şeyin olduğu sonucuna varılıyor. Bunun, A grubu olan herkesin zekâ seviyesinin 0 grubundan yüksek olduğu anlamına gelmediğine dikkat çeken Keskin, bu sonucun yapılan araştırmada istatistiksel olarak ortaya çıktığını bu nedenle genellenemeyeceğini belirtiyor.

İngiltere'de yapılan bir araştırmada da, kan gruplarının sosyo -ekonomik açıdan nasıl bir dağılım gösterdikleri araştırılıyor ve A grubunun sosyo ekonomik seviyesinin daha yüksek olduğu görülüyor. Bu sonuç IQ su yüksek ve aktif insanların çok daha başarılı olduklarını ve daha iyi yerlere geldiklerini gösteriyor. İngiltere'de bu konuda “A grubu lobisi” yapanlar bulunuyor.

http://www.urfahaber24.com/